Katowice - Portal.Katowice.pl - portal miasta Katowice

Święto Pierogów – majówka w Parku Miniatur

Park Miniatur, Inwałd - termin wydarzenia: 2019.04.27 - 05.05

Wszyscy kochamy pierogi. Zapach mięsnych farszów, przysmażonej cebulki, smakowitego boczku, jagód i truskawek poczujemy na dziedzińcu Inwałdzkiej Warowni w dniach 27.04 – 5.05. 2019 w długi majowy weekend.

Położony pomiędzy Andrychowem a Wadowicami Park Miniatur w Inwałdzie to niezwykłe miejsce, w którym podczas podróży przez Australię, Grecję, Włochy, Polskę, Chiny, Francję, Meksyk będziesz podziwiać miniaturowe budowle charakterystyczne dla każdego z tych państw. Znajdziesz tu wszystkie obiekty, które szanujący się turysta wyruszający w podróż dookoła świata powinien koniecznie zobaczyć.

W ciągu zaledwie jednego dnia staniesz pod Wieżą Eiffla, na Placu św. Piotra, przy posągach Moai, pod Bramą Brandenburską, przy gondoli cumującej w kanale wodnym otaczającym Plac św. Marka czy koło Muru Chińskiego. Większość miniatur w Parku Miniatur wykonana jest w skali 1:25, kompleks watykański – Plac św. Piotra i Bazylika św. Piotra – w skali 1:15, a kompleks wenecki – Plac św. Marka, Bazylika św. Marka, Dzwonnica św. Marka – w skali 1:10.Podczas Święta Pierogów szef kuchni Andrzej Jordanek zapewnia: „codziennie zapraszamy na różnorodne pierogowe niespodzianki”. Nie zabraknie oczywiście tradycyjnych polskich przebojów (rarytasów):


 • Pierogów z mięsem okraszonych cebulą z boczkiem

 • Pierogów z kapustą i grzybami

 • Pierogów z kaszą gryczaną

 • Pierogów na słodko z truskawkami lub jagodami podanymi z bitą śmietaną • Dla gości kochających podróże w 1 dzień dookoła świata inwałdzki Park Miniatur proponuje przysmaki kuchni z różnych stron Świata:

 • Pierogi norweskie z łososiem i serem ricotta

 • Pierogi chińskie z farszem i grzybami shitake

 • Pierogi włoskie z serem feta, bazylią i zieloną pietruszką

 • Pierogi arabskie z migdałami i cynamonem (czy można nie spróbować?)

 • Pierogi ruskie okraszone cebulką

 • KONKURS!!! Portal.Katowice.pl ma dla Was na to wydarzenie: dwa pięcioosobowe (pełny samochód!) zaproszenia na ! By otrzymać nagrodę wystarczy udostępnić adres tej strony na swoim profilu Facebook i odpowiedzieć na bardzo proste pytanie:

  Jakie nowości pojawiły się w Parku Miniatur w sezonie 2019?

  Odpowiedź ze swoim imieniem i nazwiskiem wyślij na adres lp.eciwotak.latrop@sruknok mailem o temacie "Święto Pierogów – majówka w Parku Miniatur". Zwyciężą najciekawsze odpowiedzi. Czekamy do końca 2019-04-22. Zwycięzcy zostaną powiadomieni mailowo. Zasady konkursów: tutaj.


  Weekend majowy to nie tylko kulinarna przygoda. W tych dniach Park zaprasza rodziny do wspólnej zabawy „Ratujmy skazańca”. Mama, tata, synek, córka przejdą przez rycerski obóz szkoleniowy aby uzyskać magiczne kamienie.

  Następny etap to zdobywanie zaczarowanych amuletów, bez których nie ma co się pokazywać u srogiego kata. Nasz kat podejmie ostateczną decyzję o losach biednego skazańca. Dla wszystkich średniowieczne podziękowanie za pomoc. Cała gra oczywiście na wesoło i każdy bez problemu sobie poradzi z tym zadaniem.    Napisz co o tym sądzisz na naszym FB →

  RED, Fot. YouTube Maciej Maciejczyk
   Katowice - Portal.Katowice.pl - portal miasta Katowice 


  Promujemy

  Old Timers Garage Katowice
  Muzeum Śląskie Katowice
  Kino Kosmos Katowice
  Rondo Sztuki Katowice
  Filharmonia Śląska Katowice
  Narodowa Orkiestra Symfoniczna Polskiego Radia Katowice
  Biuro Wystaw Artystycznych Katowice
  Muzeum Historii Katowic