Katowice - Portal.Katowice.pl - portal miasta Katowice

"Czarna komedia" w Pałacu Młodzieży

2018-11-10

Mateusz Damięcki, Jan Wieczorkowski, Marieta Żukowska, Elżbieta Jarosik, Piotr Zelt czy Jacek Kopczyński, to aktorzy spektaklu „Czarna Komedia”, który wystawiany będzie w Katowicach w sobotę (10 listopada). Fenomen przedstawienia polega na odwróconej logice. Gdy na scenie gasną reflektory bohaterowie poruszają się swobodnie, a gdy światło się zapala „wpadają w ciemność”.

Młody rzeźbiarz staje przed podwójną, życiową szansą. Tego samego dnia w jego mieszkaniu ma pojawić się słynny milioner, koneser sztuki, zainteresowany kupnem prac, a także przyszły teść, groźny Pułkownik. Chłopak chcąc zaprezentować się jak najlepiej, pożycza z mieszkania nieobecnego przyjaciela stylowe meble. I pewnie wszystko poszłoby gładko, gdyby nagle nie zgasło światło.

Awaria wywołuje lawinę niespodziewanych zdarzeń. W ciemnościach spotykają się wszyscy oczekiwani oraz kilku, dość niespodziewanych gości. Wśród nich są: wymagająca angielska narzeczona, nieznosząca sprzeciwu kochanka, amatorka psalmów i wyskokowych trunków, sąsiad gej, elektryk oraz słynny milioner.

W ciemności może zdarzyć się wszystko

„Czarna komedia” autorstwa Petera Schaffera jest jedną z najczęściej grywanych. Fenomen tego przedstawienia polega m.in. na odwróconej logice. Kiedy na scenie gaśnie światło, aktorzy poruszają się swobodnie jakby w ich świecie panowała jasność. Gdy natomiast zapalają się reflektory, wszyscy bohaterowie wpadają w ciemność i poruszają się po omacku.

„Czarna komedia” w Katowicach wystawiana będzie 10 listopada. W Pałacu Młodzieży przy ul. Mikołowskiej 26 pojawi się dwukrotnie. Najpierw o godz. 17:00, później o 20:00. Bilety można nabyć na stronie adria-art.pl lub pod numerem telefonu 605 555 676.

KONKURS!!! Portal.Katowice.pl ma dla Was na to wydarzenie: dwuosobowy bilet na spektakl! By otrzymać nagrodę wystarczy udostępnić adres tej strony na swoim profilu Facebook i odpowiedzieć na bardzo proste pytanie:

Jaki jest Twój ulubiony film z udziałem aktora spektaklu "Czarna komedia"?

Odpowiedź ze swoim imieniem i nazwiskiem wyślij na adres lp.eciwotak.latrop@sruknok mailem o temacie ""Czarna komedia" w Pałacu Młodzieży". Zwyciężą najciekawsze odpowiedzi. Czekamy do końca 2018-11-07. Zwycięzcy zostaną powiadomieni mailowo. Zasady konkursów: tutaj.


OBSADA:
Mateusz Damięcki,
Jan Wieczorkowski,
Marieta Żukowska / Marta Wierzbicka,
Elżbieta Jarosik,
Andżelika Piechowiak / Anna Maria Jarosik,
Tomasz Sapryk/ Sebastian Konrad,
Jacek Lenartowicz/ Piotr Zelt,
Jacek Kopczyński/ Albert Osik

TWÓRCY:
Autor: Peter Shaffer
Reżyseria: Tomasz Sapryk
Tytuł oryginału: Black Comedy
Tłumaczenie: Małgorzata Semil
Scenografia: Witek Stefaniak
Kostiumy: Aneta Suskiewicz
Współpraca kostiumograficzna: Aleksandra Dzióbek
Choreografia: Paulina Andrzejewska - Damięcka
Produkcja: Agencja Produkcyjna Palma Sp. z o.o.  Napisz co o tym sądzisz na naszym FB →

RED, Fot. YouTube ITSnews
 Katowice - Portal.Katowice.pl - portal miasta Katowice 


Promujemy

Old Timers Garage Katowice
Muzeum Śląskie Katowice
Kino Kosmos Katowice
Rondo Sztuki Katowice
Filharmonia Śląska Katowice
Narodowa Orkiestra Symfoniczna Polskiego Radia Katowice
Biuro Wystaw Artystycznych Katowice
Muzeum Historii Katowic