Katowice - Portal.Katowice.pl - portal miasta Katowice

7. Katowice JazzArt Festival

Walcownia Cynku, Katowice-Szopienice, 22 września 2018

Złap bilet na jedyny taki festiwal w Polsce, który łączy w sobie trzy przestrzenie: muzykę, sztukę i modę w wydaniu najwyższej klasy artystów. Zobacz premierowy pokaz najnowszej kolekcji „Lovers” Natashy Pavluchenko na jednym z najdłuższych industrialnych wybiegów modowych na świecie (50m).

Posłuchaj koncertu Patrycji Zarychty oraz zespołu Audiofeels gdzie jazzowe standardy zostaną rozebrane na głosy, a także poznaj marki ponad 40 polskich, niezależnych projektantów. To wszystko i wiele więcej. Jesteś gotowy na jazzową podróż po świecie mody, sztuki i designu? Poznaj Jazz Art Fashion Festival!

Ostatni weekend tego lata upłynie pod znakiem Jazz Art Fashion Festival 2018. To wyjątkowy festiwal – skierowany głównie do koneserów muzyki, mody, sztuki, ale przede wszystkim do osób przedsiębiorczych, którzy szukają cennych kontaktów biznesowych. 22 września 2018 Muzeum Hutnictwa Cynku WALCOWNIA w Katowicach zmieni się na niemal całą dobę w tętniące życiem miejsce spotkań. To jedyny festiwal, który w ciągu doby pokaże dwie odsłony: DAY oraz PREMIUM NIGHT.

Miejsce Festiwalu - Walcownia Cynku w Katowicach

W postindustrialnym budynku Muzeum Walcownia zauroczyła nas przede wszystkim jego przeszłość, która idealnie przenika się z teraźniejszością tego obiektu. Jej industrialny charakter oraz fakt, że idealnie odpowiada potrzebom logistycznym związanym z organizacją tak interdyscyplinarnego festiwalu to czynniki, które zadecydowały o naszym wyborze.

Walcownia w Katowicach stała się dla nas idealnym miejscem na organizację kolejnej edycji festiwalu. Gwarantuje ona ok. 4 tys. m2 powierzchni użytkowej – specjalna strefa VIP obejmie tutaj aż 500m2. Wnętrze Walcowni gwarantuje również wyjątkowe możliwości w kwestii dostosowania go do pokazów mody – jedna ze ścian budynku ma aż 180m!

W środku znajduje się również odrestaurowana część maszynowa, która podbija industrialny sznyt tego miejsca. Dodatkowym plusem na pewno jest również sama lokalizacja Muzeum Walcownia – w wygodny sposób można dojechać do niej zarówno samochodem jak i komunikacją miejską – nie jest oddalona od serca Katowic.

Praktyczne informacje

Zobacz program Festiwalu: www.jazzartfashion.pl/program
Ceny biletów: www.jazzartfashion.pl/bilety

KONKURS!!! Portal.Katowice.pl ma dla Was na to wydarzenie: 2 dwuosobowe wejściówki na JAFF Night - płatną część Premium festiwalu! By otrzymać nagrodę wystarczy udostępnić adres tej strony na swoim profilu Facebook i odpowiedzieć na bardzo proste pytanie:

Jeśli miał(a)byś opisać jazz, byłby dla Ciebie...?

Odpowiedź ze swoim imieniem i nazwiskiem wyślij na adres lp.eciwotak.latrop@sruknok mailem o temacie "7. Katowice JazzArt Festival". Zwyciężą najciekawsze odpowiedzi. Czekamy do końca 2018-09-19. Zwycięzcy zostaną powiadomieni mailowo. Zasady konkursów: tutaj.


Historia – nie do końca zwyczajna

Mogłoby się wydawać, że w dzisiejszych czasach już nic nie jest w stanie wywołać zaskoczenia ani dostarczać nowych doznań. Tymczasem JAFF dowodzi, że niektóre połączenia mogą być bardzo inspirujące. Tak zaczyna się historia wyjątkowej kombinacji muzyki, sztuki oraz mody.

Pewien człowiek, zafascynowany tymi dziedzinami, pragnął stworzyć wydarzenie, którego brakowało na kulturalnej mapie Polski. Wydarzenie o niepowtarzalnym charakterze, swobodnej atmosferze, łączące w sobie piękno w niejednej formie.

Z miłości do świata muzyki, sztuki oraz mody powstał Jazz Art Fashion Festival. Jednak realizacja takiego wydarzenia wymagała odpowiedniego miejsca i oprawy. Po długich poszukiwaniach udało się znaleźć miejsce na miarę festiwalu – na południu Polski, w Wadowicach, w niezwykłych wnętrzach Hotel & Spa Młyn Jacka.

Dzięki pomyślnej współpracy twórcy festiwalu oraz gospodarza hotelu, we wrześniu 2013 roku, Jazz Art Fashion Festival odbył się po raz pierwszy. Tego wieczoru scenę muzyczną uświetnił światowej sławy głos Basi Trzetrzelewskiej, wystawą sztuki oczarował Tomasz Sętowski, a na scenie pojawiło się kilka kolekcji znanych projektantów.

Druga edycja JAFF odbyła się z jeszcze większym rozmachem, a swoją obecnością wieczór uświetniło jeszcze więcej gwiazd światowego formatu. Na głównej scenie przewodziły nam Urszula Dudziak oraz Candy Dulfer, a na wybiegu królował Łukasz Jemioł. Ponadto mogliśmy podziwiać prace Dariusza Ślusarskiego, a także wystawę zwycięskich zdjęć konkursu Grand Press Photo. A to tylko niektóre z niezliczonej ilości atrakcji.  Napisz co o tym sądzisz na naszym FB →

RED, Fot. YouTube Jazz Art Fashion Festival
 Katowice - Portal.Katowice.pl - portal miasta Katowice 


Promujemy

Old Timers Garage Katowice
Muzeum Śląskie Katowice
Kino Kosmos Katowice
Rondo Sztuki Katowice
Filharmonia Śląska Katowice
Narodowa Orkiestra Symfoniczna Polskiego Radia Katowice
Biuro Wystaw Artystycznych Katowice
Muzeum Historii Katowic