Katowice - Portal.Katowice.pl - portal miasta Katowice

Powraca Katowice Tattoo Konwent!

Galeria Wilson, Nikiszowiec, 15-16 września 2018

Tattoo Konwent – ogólnopolski festiwal tatuażu i muzyki odbędzie się w dniach 15-16 września 2018 po już po raz 27. Finałowy przystanek tegorocznego cyklu odbędzie się na Śląsku, w katowickiej Galerii Szyb Wilson. Swoją obecność zadeklarowało blisko 200 tatuatorów z całego kraju. Ważnym punktem programu jak zwykle są koncerty punkrockowe i hip-hopowe.

Formuła Tattoo Konwent od lat pozostaje niezmienna. W strefie wystawienniczej zapoznać można się z twórczością znakomitych tatuatorów, którzy nie tylko prezentują swoje portfolia, ale na żywo wykonują wzory na ciałach klientów. Ich prace wystawiane są w konkursach, w ramach których Jury wybiera najciekawsze, najlepiej zrobione tatuaże. Modele zaprezentują utrwalone na ciele rysunki stojąc na scenie przed całą zgromadzoną na miejscu publicznością. Wśród kategorii konkursowych pojawią się między innymi tatuaże związane ze Śląskiem. Tym razem na imprezie tatuować będzie około 200 artystów. Spędzą oni dwa pracowite dni w klimatycznych wnętrzach Szybu Wilson - galerii sztuki znajdującej się na katowickim Nikiszowcu. Rokrocznie imprezę odwiedza kilka tysięcy miłośników tatuażu – tych ozdobionych barwnymi rysunkami i tych, którzy dopiero szukają inspiracji i odpowiedniego tatuatora.

W 2018 roku Tattoo Konwent odbywa się pod hasłem „Dołącz do rodziny!”. Organizatorzy zachęcają do udziału rodziców i dzieci. Dla najmłodszych przewidziane są specjalne strefy i atrakcje.

Muzyka, pokazy i inne rozrywki

Wśród dodatkowych punktów programu katowickiej edycji Tattoo Konwent znajdą się przede wszystkim koncerty muzyczne. W sobotę, 15 września w godzinach wieczornych zagra Booze&Glory – street punkowa gwiazda z Londynu. Wcześniej publikę rozgrzeje tworzący muzykę w pokrewnym klimacie, polski zespół Pleasure Trap. Niedziela należeć będzie do reprezentantów sceny hip-hopowej. Jako pierwszy popis swoich umiejętności da charakteryzujący się oryginalnym stylem RAU. Konwencję zakończy koncert Te-Trisa, legendy polskiego freestyle’u. W trakcie części pokazowych wydarzenia, zobaczyć będzie można między innymi pokaz burleski w wykonaniu utalentowanej performerki z grupy Show Burlesque Dance. Pośród stref tematycznych znajdzie się przestrzeń dedykowana motoryzacji, mobilne studio fotograficzne, merch, Barber Expo czy animacje dla dzieci.

KONKURS!!! Portal.Katowice.pl ma dla Was na to wydarzenie: dwie dwuosobowe wejściówki na oba dni Konwentu! By otrzymać nagrodę wystarczy udostępnić adres tej strony na swoim profilu Facebook i odpowiedzieć na bardzo proste pytanie:

Jeśli miał(a)byś robić sobie tatuaż, byłby to...?

Odpowiedź ze swoim imieniem i nazwiskiem wyślij na adres lp.eciwotak.latrop@sruknok mailem o temacie "Powraca Katowice Tattoo Konwent!". Zwyciężą najciekawsze odpowiedzi. Czekamy do końca 2018-09-13. Zwycięzcy zostaną powiadomieni mailowo. Zasady konkursów: tutaj.


Bilety na Katowice Tattoo Konwent

Tym razem odwiedzający mają do wyboru tradycyjne i zupełnie nowe, korzystne opcje biletowe. Standardowo w przedsprzedaży zakupić można wejściówkę jednodniową (35 zł), dwudniową (45 zł), trzyosobową (120zł) i VIP (250zł). Nowością są bilety rodzinne (2+1 lub 2+2) w cenach od 90 do 150 zł oraz Tattoo Bilet z „Dziarką w ciemno” w cenie 399 zł (więcej informacji wkrótce). Każde dziecko do 10. roku życia, pozostające pod opieką dorosłego uczestnika konwencji oraz osoby po 60 roku życia, wezmą udział w imprezie za darmo. Przed wejściem na teren festiwalu sprzedawane będą tylko standardowe wejściówki jednoosobowe w cenie 45 zł bilet jednodniowy i 60 zł dwudniowy. Tattoo Konwent przekaże 1 zł z każdego sprzedanego biletu na stowarzyszenie SOS Wioski Dziecięce. Bilety i dodatkowe informacje o wydarzeniu znaleźć można na stronie www.katowice.tattookonwent.pl.  Napisz co o tym sądzisz na naszym FB →

RED, Fot. YouTube Tattoo Konwent
 Katowice - Portal.Katowice.pl - portal miasta Katowice 


Promujemy

Old Timers Garage Katowice
Muzeum Śląskie Katowice
Kino Kosmos Katowice
Rondo Sztuki Katowice
Filharmonia Śląska Katowice
Narodowa Orkiestra Symfoniczna Polskiego Radia Katowice
Biuro Wystaw Artystycznych Katowice
Muzeum Historii Katowic