Katowice - Portal.Katowice.pl - portal miasta Katowice

Wielki koncert Nigela Kennedy w magicznym miejscu!

Alvernia Planet, 2018-09-15, 19:00

Nigel Kennedy zaprezentuje wyjątkowy program, łączący muzykę dwóch legendarnych kompozytorów i pianistów. Obaj zaczynali swoją karierę muzyczną od jazzu, obaj też byli pionierami jazzu nowoczesnego. Krzysztof Komeda i George Gershwin.

Aranżacje utworów Komedy to jeden z najnowszych projektów Kennedy’ego, który genialnie interpretuje styl polskiego kompozytora, zachowując odpowiedni balans pomiędzy nostalgicznym klimatem jego utworów, a nową jakością brzmienia, którą im nadaje. Nigela Kennedy zainspirowała także twórczość George’a Gershwina, czemu dał wyraz w swoim najnowszym albumie zatytułowanym Kennedy Meets Gershwin. Wspaniałe i niezapomniane utwory Gershwina zabrzmią więc obok uwielbianych przez publiczność dzieł polskiego kompozytora.

To jedyny taki koncert Nigela Kennedy’ego w Polsce z takim repertuarem oraz w imponujących wnętrzach Alverni Planet. Ogromnie zapraszamy do udziału w koncercie Nigela Kennedy i do zwiedzenia fascynującego miejsca na mapie kulturalnej Polski.

Zapraszamy do zakupu biletów!

Ceny biletów:
199 zł - I kategoria
189 zł - II kategoria

Parking:
25 zł - parking na terenie Alvernia Planet
15 zł - parking w Regulicach*
* Parking znajduje się przy ul. Transportowej 29 w Regulicach. Z parkingu do miejsca koncertu transport zapewnia organizator.

Bilety można kupić poprzez: www.ebilet.pl, www.biletin.pl, www.kupbilecik.pl.

KONKURS!!! Portal.Katowice.pl ma dla Was na to wydarzenie: Jeden bilet na unikalny koncert Nigela Kennedy'ego w Alvernia Planet! By otrzymać nagrodę wystarczy udostępnić adres tej strony na swoim profilu Facebook i odpowiedzieć na bardzo proste pytanie:

W jakim wieku rozpoczął karierę skrzypka Nigel Kennedy?

Odpowiedź ze swoim imieniem i nazwiskiem wyślij na adres lp.eciwotak.latrop@sruknok mailem o temacie "Wielki koncert Nigela Kennedy w magicznym miejscu!". Zwyciężą najciekawsze odpowiedzi. Czekamy do końca 2018-09-11. Zwycięzcy zostaną powiadomieni mailowo. Zasady konkursów: tutaj.


Kim jest Nigel Kennedy

Nigel Kennedy, brytyjski wirtuoz skrzypiec, uczeń Yehudi Menuhina. Kennedy, najlepiej sprzedający płyty klasyczny muzyk wszech czasów, porusza się równie swobodnie w repertuarze klasycznym jak i współczesnym. Nagrodzony niezliczoną ilością nagród w tym GrammyAwards, brytyjską Brit Awards, francuską Vivement Dimanche Gold Award, niemieckimi Echo Awards, szwajcarską Gold Rose of Montreaux, w Polsce –nagrodą Fryderyka.

Muzyk jest artystą bezkompromisowym, wspaniałym showmanem, który idealnie nawiązuje kontakt z publicznością. Świetny improwizator, rasowy jazzman, współpracował z legendarnym Stephanem Grapelli oraz czołowymi muzykami współczesnego jazzu , w tym z Ronem Carterem i Jackiem de Johnette. W wieku lat szesnastu zaproszony do Ellington Orchestra.

Zasłynął przełomowym nagraniem “Czterech pór roku” Vivaldiego, jako pierwszy w historii otwierając wcześniej hermetyczny i elitarny świat muzyki klasycznej dla masowej publiczności. W ślad za nim poszli Pavarotti, Trzej Tenorowie, Vanessa Mae. Jego spuścizna utorowała drogę do kariery obecnym popularnym klasykom młodego pokolenia. Jest uznawany za jednego z najwybitniejszych interpretatorów Bacha na świecie.

Na stale wpisany w spuściznę muzyczną Wielkiej Brytanii, Kennedy od dawna istnieje także jako ciekawa postać w środowisku brytyjskiego rocka i popu. Artyści, z którymi współpracował bądź nadal współpracuje to miedzy innymi: The Who, Robert Plant, Jeff Beck, Paul McCartney, Donovan, Boy George, Peter Gabriel, Kate Bush, Damon Reece (Massive Attack), JonLord (Deep Purple), Eddie Kramer (producent Jimmi Hendrixa).

Miłośnik Polski. Współpracował z czołówką polskiej sceny jazzowej. Będąc Dyrektorem Arystycznym Polskiej Orkiestry Kameralnej, doprowadził do pierwszego po dłuższej przerwie nagrania przez orkiestrę albumu dla liczącego się wydawnictwa oraz ekstensywnych tras po najlepszych salach koncertowych Europy. Trzy lata temu doprowadził do uformowania własnej nowatorskiej orkiestry - Orchestra of Life - biegłej zarówno w repertuarze klasycznym jak i rozrywkowym. Jej skład tworzą najzdolniejsi polscy muzycy młodego pokolenia. Z jego inicjatywy i pod jego kuratelą odbył się w 2010 w Londynie trzydniowy festiwal polski, na którym ugościł czołówkę artystów polskich reprezentujących zróżnicowane nurty muzyczne od klasyki (Janusz Olejniczak, Orchestra of Life) po jazz (Jarek Śmietana, Anna Maria Jopek) do etno włącznie (Kroke).  Napisz co o tym sądzisz na naszym FB →

RED, Fot. YouTube Warner Classics
 Katowice - Portal.Katowice.pl - portal miasta Katowice 


Promujemy

Old Timers Garage Katowice
Muzeum Śląskie Katowice
Kino Kosmos Katowice
Rondo Sztuki Katowice
Filharmonia Śląska Katowice
Narodowa Orkiestra Symfoniczna Polskiego Radia Katowice
Biuro Wystaw Artystycznych Katowice
Muzeum Historii Katowic