Katowice - Portal.Katowice.pl - portal miasta Katowice

Procol Harum w katowickim Spodku

Spodek, 2017-10-15

Brytyjska grupa Procol Harum, twórca niezapomnianego przeboju „A Whiter Shade Of Pale” pojawi się na dwóch koncertach w Polsce, m.in. w katowickim "Spodku". Okazją jest trasa promująca ich nową płytę.

Płyta nosi tytuł „Novum” i ukazała się 21 kwietnia 2017 roku. Nagrali ją Gary Brooker (wokal, piano), basista Matt Pegg , perkusista Geoff Dunn , gitarzysta Geoff Whitehorn oraz grający na organach Hammonda Josh Phillips.

Album promuje singiel z piosenką „Sunday Morning”. Założyciel zespołu i jego niekwestionowany lider Gary Brooker uważa, że: - „Jest to jeden z najlepszych albumów, które zrobiliśmy, można nawet powiedzieć kiedykolwiek”. Zespół w tym właśnie składzie osobowym zaplanował światową trasę koncertową promującą „Novum”oraz uświetniającą 50-cio lecie nagrania ich największego singla z hitem „A Whiter Shade Of Pale” (Bielszy Odcień Bieli). Europejska trasa rozpoczęła się 3-go marca 2017 r w Wielkiej Brytanii, a ku radości olbrzymiej rzeszy polskich fanów Zespołu, zakończy się w Polsce!

Procol Harum będzie można zobaczyć i usłyszeć na żywo 13 października 2017r w szczecińskiej Azoty Arenie oraz 15 października w katowickim Spodku. Oprócz utworów z nowej płyty usłyszymy największe przeboje Zespołu, a więc: „Whiter Shade Of Pale”, "Grand Hotel", "Conquistador", "A Salty Dog", czy „Homburg”. Głos Brookera przetrwał próbę czasu (Artysta ma już 71 lat) i nic nie stracił ze swojej barwy i ostrości. Gary Brooker – tak jak dawniej - znowu zachwyca tym swoim charyzmatycznym, lekko zachrypniętym głosem w tonacji blue. Prawdziwy klejnot wśród rockowych wokalistów!

KONKURS!!! Portal.Katowice.pl ma dla Was na to wydarzenie: 2 podwójne bilety na koncert! By otrzymać nagrodę wystarczy udostępnić adres tej strony na swoim profilu Facebook i odpowiedzieć na bardzo proste pytanie:

O czym opowiada przebój Procol Harum pt. "Bielszy Odcień Bieli"?

Odpowiedź ze swoim imieniem i nazwiskiem wyślij na adres lp.eciwotak.latrop@sruknok mailem o temacie "Procol Harum w katowickim Spodku". Zwyciężą najciekawsze odpowiedzi. Czekamy do końca 2017-10-13. Zwycięzcy zostaną powiadomieni mailowo. Zasady konkursów: tutaj.


Gdy 25 lat temu Procol Harum występował w Sali Kongresowej w Warszawie przedwcześnie zmarły wielki znawca muzyki rockowej Tomasz Beksiński na łamach magazynu “Tylko Rock” tak oto skomentował koncert Zespołu: "- Takie chwile zdarzają się raz na milion lat”. Wierzymy, że w tym roku będzie podobnie i oba koncerty Procol Harum zachwycą tysiące fanów!

Support: Rzeszowska grupa RSC oraz zespół VALFAD z Wodzisława Śląskiego.

Bilety na www.eventim.pl oraz w salonach sieci Empik i Media Markt.  Napisz co o tym sądzisz na naszym FB →

RED, Fot. YouTube Lucas Hoetjes
 Katowice - Portal.Katowice.pl - portal miasta Katowice 


Promujemy

Old Timers Garage Katowice
Muzeum Śląskie Katowice
Kino Kosmos Katowice
Rondo Sztuki Katowice
Filharmonia Śląska Katowice
Narodowa Orkiestra Symfoniczna Polskiego Radia Katowice
Biuro Wystaw Artystycznych Katowice
Muzeum Historii Katowic