Katowice - Portal.Katowice.pl - portal miasta Katowice

Italiano Vero - Koncert Muzyki Włoskiej

Pałac Młodzieży w Katowicach, 2018-05-27

Podczas koncertu zespół postara się przybliżyć polskiej publiczności naturę prawdziwego Włocha (Italiano vero). Nie zabraknie więc opowieści i anegdot o Italii i ich obyczajach podpatrzonych okiem Polki żyjącej od lat we Włoszech i związanej z Włochem. Jak się okazuje najważniejszą drogą do serca Włocha jest muzyka!

Oprócz znanych i lubianych melodii, takich jak: Volare, Felicita, Un Italiano vero, zespół zaprezentuje również najpiękniejsze piosenki z festiwalu San Remo (z lat 50', 60', 70'), które zdobyły serca Włochów (tym razem mamy nadzieję, że zdobędą też serca polskiej publiczności). Repertuar będzie zaskakiwał słuchaczy: od melancholijnych pieśni neapolitańskich, po energiczne, żywe i wesołe rytmy (Quando quando, Mambo italiano).

Zapraszamy wszystkich wielbicieli Italii, a także tych, którzy pragną poznać ten kraj lepiej, na muzyczną podróż pełną opowieści, pięknych melodii, wzruszeń i śmiechu razem z Italiano vero.
Trio Boffelli to zespół młodych entuzjastów, absolwentów uczelni muzycznych we Włoszech i w Polsce. W Polsce usłyszymy ich po raz pierwszy, ale z wielkim powodzeniem koncertowali już w klubach i na estradach we Włoszech (Perugia, Padwa, Brescia, Mediolan, San Remo), Francji (Brignoles, Avignon podczas festiwalu Mercato italiano) i Hiszpanii. Po sukcesie jesiennej trasy w Polsce, wracają z kolejnymi koncertami.

KONKURS!!! Mamy dla Was dwa dwuosobowe bilety na koncert! By otrzymać nagrodę wystarczy udostępnić adres tej strony na swoim profilu Facebook i odpowiedzieć na bardzo proste pytanie:

Który element kultury włoskiej najbardziej lubisz i dlaczego?

Odpowiedź z linkiem do swojego profilu na Facebooku wyślij na adres lp.eciwotak.latrop@sruknok mailem o temacie "Italiano Vero - Koncert Muzyki Włoskiej". Zwyciężą najciekawsze odpowiedzi. Czekamy do 2018-05-26. Zwycięzcy zostaną powiadomieni mailowo. Zasady konkursów: tutaj.


Skład TRIO BOFFELLI:
Maja Boffelli – vocal, ukulele, prowadzenie
Diego Boffelli – vocal, gitara, perkusja
Alberto Boffelli – kontrabas

BILETY:
Salon Muzyczny ul. Młyńska 7
KupBIlecik.pl - https://www.kupbilecik.pl/impreza-24807-italiano.vero.katowice.html
Cena - 50 zł  Napisz co o tym sądzisz na naszym FB →

RED, Fot. YouTube Trio Boffelli
 Katowice - Portal.Katowice.pl - portal miasta Katowice 


Promujemy

Old Timers Garage Katowice
Muzeum Śląskie Katowice
Kino Kosmos Katowice
Rondo Sztuki Katowice
Filharmonia Śląska Katowice
Narodowa Orkiestra Symfoniczna Polskiego Radia Katowice
Biuro Wystaw Artystycznych Katowice
Muzeum Historii Katowic