Katowice - Portal.Katowice.pl - portal miasta Katowice

Spędź majówkę z food truckami!

Rynek w Katowicach, 4-5 maja 2018

W pierwszy majowy weekend SK-Food Truck zaprasza po raz kolejny na katowicki Rynek. W piątek, 4-ego maja, w samo południe zjedzie się niemal 30 najlepszych polskich food trucków, by pieścić Wasze kubki smakowe daniami z całego świata. Impreza będzie trwała przez trzy dni. W piątek i sobotę od 12 do 22, a w niedzielę do 20.

Dla odwiedzających organizatorzy przygotowali szeroką ofertę doznań kulinarnych. Od klasycznych frytek belgijskich, zapewnionych przez Najlepsze Frytki w Mieście, przez wiecznie obecne burgery, przygotowywane w kilku food truck'ach – m.in. u Concrete Jungle Meals, Natural Born Grillers czy w całkiem nowym wozie - Mięso.

Po raz pierwszy na katowickim Rynku Smaków pojawi się food truck My o Tai serwujący oryginalne dania kuchni tajskiej. Nie może oczywiście zabraknąć świeżo mielonej kawy od Cafe Diesel w połączeniu z ich nowością – Poffertjes, czyli typowo holenderskimi mini-naleśniczkami. O prawidłowy poziom cukru w organizmie zadbają również znani i lubiani Churros and More, Roll’n'Juice i Rollujemy. Poza tym czekać na Was będą także opcje wegetariańskie, meksykańskie, azjatyckie pierożki i orzeźwiające, owocowe koktajle.

Każdy na pewno znajdzie coś dla siebie – będzie gorąco, aromatycznie, na słodko i słono. Nie zabraknie ogródka z piwem rzemieślniczym, a wieczorami czas umilą koncerty muzyczne, m.in. zespołu Silesian Brass Quartet.

KONKURS!!! Portal.Katowice.pl ma dla Was na to wydarzenie: 5 kuponów na wybraną potrawę z dowolnego wozu (kupony obejmują jedną wybraną pozycję z menu dowolnego food trucka, będzie można odebrać w piątek, sobotę lub niedzielę w czasie trwania zlotu)! By otrzymać nagrodę wystarczy udostępnić adres tej strony na swoim profilu Facebook i odpowiedzieć na bardzo proste pytanie:

W jaki sposób powstają naleśniki??

Odpowiedź ze swoim imieniem i nazwiskiem wyślij na adres lp.eciwotak.latrop@sruknok mailem o temacie "Spędź majówkę z food truckami!". Zwyciężą najciekawsze odpowiedzi. Czekamy do końca 2018-05-03. Zwycięzcy zostaną powiadomieni mailowo. Zasady konkursów: tutaj.


Zabierzcie więc rodzinę i przyjaciół, i przybywajcie na Rynek w te majówkowe popołudnie, by urzekło Was jedzenie przyrządzane na Waszych oczach przez prawidziwych kulinarnych pasjonatów, ze świeżych i sprawdzonych składników.

Więcej szczegółów znaleźć można na stronie FB SK-Food Truck (www.facebook.com/skfoodtruck) lub na stronie wydarzenia (www.facebook.com/events/510259222702035). Spotkajmy się na Rynku!  Napisz co o tym sądzisz na naszym FB →

RED, Fot. YouTube Portal.Katowice.pl
 Katowice - Portal.Katowice.pl - portal miasta Katowice 


Promujemy

Old Timers Garage Katowice
Muzeum Śląskie Katowice
Kino Kosmos Katowice
Rondo Sztuki Katowice
Filharmonia Śląska Katowice
Narodowa Orkiestra Symfoniczna Polskiego Radia Katowice
Biuro Wystaw Artystycznych Katowice
Muzeum Historii Katowic