Katowice - Portal.Katowice.pl - portal miasta Katowice

Rynek Smaków wraca do Katowic po zimie!

Rynek w Katowicach, 6-8 kwietnia 2018

Już 6 kwietnia do Katowic, razem z wiosną, powraca Rynek Smaków – cykliczny zlot food trucków organizowany przez SK-Food Truck. Przez trzy dni na katowickim Rynku będzie można delektować się wyśmienitymi potrawami z niemal 30 gastrowozów z całej Polski. Pojawią się ulubieńcy Ślązaków, jak i całkiem nowi pasjonaci gotowania.

Impreza rozpocznie się w piątkowe południe. Każdy z food trucków przygotuje na oczach gości swoje najlepsze kulinarne propozycje, inspirowane kuchnią wszystkich stron świata. Będzie azjatycko za sprawą food trucków Akita Ramen – speców od japońskiej zupy miłości oraz Fit-Fat Dim Sum, którzy raczyć będą różnymi odsłonami pierożków dim sum. O włoskie klimaty zadba Pizza Truck, a do Paryża przeniesie wszystkich Francuska Robota, ze swoimi naleśnikami. Hiszpańskiego, słodkiego akcentu doda Churros & More, a Robimy Pierogi ulepią klasyczne, polskie pierogi.

Natomiast miłośników konkretnego jedzenia i amerykańskiej kuchni ugoszczą m.in. B.B. Kings, katowiccy przedstawiciele Concrete Jungle Meal i Natural Born Grillers, a nawet uczestnicy programu Hell's Kitchen i właściciele food trucków – Jakub Wolski i Michał Suchanowski. Nie zabraknie również propozycji dla wegetarian od Las Veges. Po raz pierwszy na Rynku Smaków pojawią się Gumiklyjzy z kluskami śląskimi oraz KatoBajgiel ze swoimi wersjami bajgla.

Każdy na pewno znajdzie coś dla siebie – będzie gorąco, aromatycznie, na słodko i słono. Nie zabraknie ogródka z piwem rzemieślniczym, a wieczorami czas umilą koncerty zespołów, m.in. Silesian Brass Quartet czy Między Słowami. Food trucki będą otwarte codziennie od 12:00 aż do późnych godzin wieczornych.

KONKURS!!! Mamy dla Was 5 kuponów na wybraną potrawę z dowolnego wozu (kupony obejmują jedną wybraną pozycję z menu dowolnego food trucka, będzie można odebrać w piątek, sobotę lub niedzielę w czasie trwania zlotu)! By otrzymać nagrodę wystarczy udostępnić adres tej strony na swoim profilu Facebook i odpowiedzieć na bardzo proste pytanie:

Jaka azjatycką potrawę lubisz i dlaczego?

Odpowiedź z linkiem do swojego profilu na Facebooku wyślij na adres lp.eciwotak.latrop@sruknok mailem o temacie "Rynek Smaków wraca do Katowic po zimie!". Zwyciężą najciekawsze odpowiedzi. Czekamy do 2018-04-04. Zwycięzcy zostaną powiadomieni mailowo. Zasady konkursów: tutaj.


Więcej szczegółów znaleźć można na stronie FB SK-Food Truck (www.facebook.com/skfoodtruck) lub na stronie wydarzenia (www.facebook.com/events/206264223460365). Tam również pojawiać się będą informacje na temat możliwości wygrania voucherów na darmowe jedzenie w food truckach. Spotkajmy się na Rynku!  Napisz co o tym sądzisz na naszym FB →

RED, Fot. YouTube Portal.Katowice.pl
 Katowice - Portal.Katowice.pl - portal miasta Katowice 


Promujemy

Old Timers Garage Katowice
Muzeum Śląskie Katowice
Kino Kosmos Katowice
Rondo Sztuki Katowice
Filharmonia Śląska Katowice
Narodowa Orkiestra Symfoniczna Polskiego Radia Katowice
Biuro Wystaw Artystycznych Katowice
Muzeum Historii Katowic