Katowice - Portal.Katowice.pl - portal miasta Katowice

Musical "METRO" wraca na ogromną scenę katowickiego Spodka!

Katowice, Spodek, 2018-03-18, godz. 17:00

"METRO" - pierwszy wielki polski musical, obrosły legendą i darzony niesłabnącym uznaniem fanów ponownie zawita do katowickiego Spodka, jak zwykle ściągnąć widzów nie tylko z Katowic i regionu, ale również z przyległych województw!

Pomimo upływu 25 lat od premiery musicalu, widowisko potrafi nadal poruszyć publiczność i zapełnić po brzegi tak ogromną halę jak katowicki Spodek!

"(…) Musical Metro stał się pierwszym w Polsce – i jak dotąd jedynym – kultowym wydarzeniem teatralnym. Żadne polskie przedstawienie dramatyczne, komediowe, operowe, operetkowe, kabaretowe czy rewiowe nie osiągnęło 950 przedstawień (obecnie już ponad dwa tysiące !), żadne nie było obejrzane przez prawie milion widzów (obecnie już blisko 2 miliony). Ale produkcja Metra to nie tylko historia niebywałego wprost sukcesu kasowego, a także artystycznego. To przede wszystkim optymistyczna historia grupy młodych ludzi. Ludzi, którzy udowodnili, że gdy się ma talent i ambicje, nawet w Polsce można odnieść sukces, zdobyć pieniądze i sławę." (Antena)

Gdzieś między fikcją a rzeczywistością… Uliczni grajkowie, śpiewacy i tancerze wystawiają na podziemnych peronach metra spektakl dla pasażerów. Jego twórcą i animatorem jest Jan, dla którego metro jest domem, a underground – sposobem na życie. Spektakl budzi sensację, a młodzi artyści otrzymują propozycję pracy w komercyjnym teatrze. To opowieść o marzeniach i rozczarowaniach, o pasji i zdradzie, o młodzieńczych ideałach i władzy pieniądza, a przede wszystkim to historia romantycznej miłości.

Grupa młodych wykonawców opowiada o swoich marzeniach, a każda wyśpiewana nuta, każdy wytańczony takt jest tych marzeń spełnieniem. Widzimy więc na scenie pasję i entuzjazm, taniec i śpiew jakiego nie znał polski teatr. Jest tam miłość, szaleństwo i młodość. I to wszystko sprawia, że granica między teatrem a rzeczywistością staje się płynna, akcja spektaklu zdaje się wykraczać daleko poza teatralne foyer, a czas staje się wyłącznie funkcją wyobraźni.

KONKURS!!! Portal.Katowice.pl ma dla Was na to wydarzenie: dwuosobowy bilet na musical "METRO" w Katowicach! By otrzymać nagrodę wystarczy udostępnić adres tej strony na swoim profilu Facebook i odpowiedzieć na bardzo proste pytanie:

Dlaczego chcesz wybrać się na musical "METRO"?

Odpowiedź ze swoim imieniem i nazwiskiem wyślij na adres lp.eciwotak.latrop@sruknok mailem o temacie "Musical "METRO" wraca na ogromną scenę katowickiego Spodka!". Zwyciężą najciekawsze odpowiedzi. Czekamy do końca 2018-02-12. Zwycięzcy zostaną powiadomieni mailowo. Zasady konkursów: tutaj.


Twórcy musicalu Metro:
• Janusz Józefowicz – scenariusz, reżyseria i choreografia
• Janusz Stokłosa – muzyka
• Agata Miklaszewska i Maryna Miklaszewska – libretto i teksty piosenek
• Janusz Sosnowski – scenografia
• Ewa Krauze – kostiumy

Bilety od 79 zł:
http://www.edmaart.pl/#tickets
Organizator: Impresariat edma.artWięcej zdjęć z musicalu "METRO" w Spodku znajdziesz TUTAJ

  Napisz co o tym sądzisz na naszym FB →

RED, Fot. YouTube BuffoStudio
 Katowice - Portal.Katowice.pl - portal miasta Katowice 


Promujemy

Old Timers Garage Katowice
Muzeum Śląskie Katowice
Kino Kosmos Katowice
Rondo Sztuki Katowice
Filharmonia Śląska Katowice
Narodowa Orkiestra Symfoniczna Polskiego Radia Katowice
Biuro Wystaw Artystycznych Katowice
Muzeum Historii Katowic