Katowice - Portal.Katowice.pl - portal miasta Katowice

Rotting Christ zagrają ponownie w Katowicach!

Katowice, MegaClub, 2018-01-31

Legenda greckiej sceny metalowej wraca do Polski po kilkumiesięcznej przerwie. Grupa wystąpiła w czerwcu 2017 roku na dwóch rewelacyjnych koncertach we Wrocławiu i Poznaniu. Teraz przyszedł czas na Katowice.

Na koncert Rotting Christ zapraszamy 31 stycznia do katowickiego Mega Clubu. W roli supportów zaprezentują się Carach Angren oraz Svart Crown. Bilety na koncert już teraz dostępne na www.sklep.knockoutprod.net.


ROTTING CHRIST (Grecja) black metal, dark metal:

Rok bez koncertu Rotting Christ w Polsce to rok stracony. Sakis Tolis i jego brat Themis nigdy nie zapomnieli, skąd otrzymali pierwsze komplementy pod adresem swojej muzyki, rozsyłanej na cały świat w erze tape tradingu. Znakomita grecka formacja, twórcy tak wielkopomnych dzieł, jak "Non Serviam", "Triarchy Of The Lost Lovers", czy wydanych już w XXI wieku albumów "Theogonia" i "Aealo", gości w naszym kraju na każdej trasie koncertowej. W 2017 roku minęło równo 30 lat od powołania Rotting Christ do życia przez Sakisa i Themisa. Od 2014 roku w chwalebnej misji rozprzestrzeniania muzyki wspierają braci Van Ace (gitara basowa) i George Emmanuel (gitara).

Rotting Christ zaczął od black metalu. Potem jego muzyka ewoluowała i nazywana była różnie, czasem metalem gotyckim, czasem dark metalem. W ostatnich latach kapela korzysta też ze spuścizny muzyczne swojej ojczyzny, co pięknie pokazała, chociażby na wspomnianej "Aealo". Ostatnie dzieło zespołu Sakisa to wciąż "Rituals" z 2016 roku, nagrane z gościnnym udziałem między innymi Nicka Holmesa z Paradise Lost i Vorpha z Samael.


CARACH ANGREN (Holandia) symfoniczny black metal:

Holendrzy stworzyli wielkopomne metalowe, tworzone przez Pestilence, Asphyx, Sinister, Legion Of The Damned, Thanatos i rzesze innych. Holandia jest też ojczyzną powstałego w 2003 roku zespołu Carach Angren, który określany bywa holenderską odpowiedzią na Cradle Of Filth. Podobnie jak kapela Daniego Filtha trio lubuje się w opowieściach o wampirach i przeróżnych okropnościach, którym za podkład muzyczny daje symfoniczną wersję black metalu. Podobnie jak Anglicy holenderscy muzycy dotarli na łamy mainstreamu, kiedy w 2016 roku katolicka organizacja w ich ojczyźnie próbowała odwołać koncert kapeli w okresie świątecznym.

Gdyby Tim Burton potrzebował ostrego podkładu do kolejnej swojej mrocznej historii filmowej, w dorobku Carach Angren mógłby znaleźć niejedną kompozycję, spełniającą jego wymagania. Najświeższa porcja muzyki pochodzi z 2017 roku i ukazała się pod wiele mówiącym tytułem "Dance And Laugh Amongst the Rotten". Miłośnicy historii z dreszczykiem będą piać z zachwytu.

KONKURS!!! Portal.Katowice.pl ma dla Was na to wydarzenie: dwa pojedyncze bilety na koncert! By otrzymać nagrodę wystarczy udostępnić adres tej strony na swoim profilu Facebook i odpowiedzieć na bardzo proste pytanie:

Z jaką znana książką związana jest nazwa zespołu CARACH ANGREN?

Odpowiedź ze swoim imieniem i nazwiskiem wyślij na adres lp.eciwotak.latrop@sruknok mailem o temacie "Rotting Christ zagrają ponownie w Katowicach!". Zwyciężą najciekawsze odpowiedzi. Czekamy do końca 2018-01-24. Zwycięzcy zostaną powiadomieni mailowo. Zasady konkursów: tutaj.


SVART CROWN (Francja) black/death metal:

Z czym kojarzy Wam się Riwiera Francuska? Zapewne z festiwalem filmowym w Cannes, plejadą gwiazd na nim, piękną pogodą, wypasionymi limuzynami i kreacjami za ciężkie pieniądze. Tym zafascynowanym polską literaturą, szczególnie Sławomirem Mrożkiem z piękną Niceą, w której pisarz wiele lat mieszkał i w której zmarł. W tym samym mieście, co autor "Tanga" i "Emigrantów", w 2004 roku swój bluźnierczy żywot za sprawą gitarzysty i wokalisty Jeana-Baptisty Le Baila rozpoczęła załoga Svart Crown. Nie interesowała jej satyra i sztuki teatralne, lecz perwersje, diabelstwa i wszystko to, co można zawrzeć pod słowem "dekadencja". Za środek wyrazu Francuzi wybrali wypadkową black metalu i death metalu.

Pierwsze wydawnictwo, demówka, ukazała się w 2006 roku. Kolejne dwa lata oczekiwania i pojawiła się debiutancka płyta "Ages Of Decay". Po niej były jeszcze trzy. Dorobek francuskiej formacji zamyka wydana w 2017 roku płyta "Abrecation i do niej właśnie Svart Crown będzie starał się przekonać polskich fanów ekstremy. Dodajmy, że w składzie kapeli jest muzyk, który talent dzieli z legendą francuskiej sceny, Agressor, gitarzysta Kevin Verlay.

Zagrają:
ROTTING CHRIST (Grecja) black metal, dark metal
+
Carach Angren (Holandia) symfoniczny black metal
Svart Crown (Francja) black/death metal
Kiedy: 31 stycznia (środa) 2017
Gdzie: Katowice @ MegaClub, ul. Żelazna 15
Bilety: 70 zł – przedsprzedaż, 80 zł – w dniu koncertu
Organizator: Knock Out Productions
Bilety na koncert dostępne na:
www.sklep.knockoutprod.net (druki kolekcjonerskie)


Zaprasza
Knock Out Productions
www.knockoutprod.net
www.facebook.com/productions.knock.out
www.instagram.com/knockoutprod  Napisz co o tym sądzisz na naszym FB →

RED, Fot. YouTube Nazwa Kanału YT
 Katowice - Portal.Katowice.pl - portal miasta Katowice 


Promujemy

Old Timers Garage Katowice
Muzeum Śląskie Katowice
Kino Kosmos Katowice
Rondo Sztuki Katowice
Filharmonia Śląska Katowice
Narodowa Orkiestra Symfoniczna Polskiego Radia Katowice
Biuro Wystaw Artystycznych Katowice
Muzeum Historii Katowic