,
 PORTAL  >  WIADOMOŚCI  >  ARTYKUŁ
W Silesia Marathonie wygrasz auto!

fot. Marcin Konieczny, mat. org.

W tym roku największy bieg uliczny na Górnym Śląsku - Silesia Marathon - odbędzie się po raz piąty. Dotychczas miał on miejsce w pierwszy weekend majowy, jednak organizatorzy postanowili przesunąć maraton o tydzień. „Biegacze też korzystają z wolnych dni i wyjeżdżają poza miasto, nie myśląc o sportowej rywalizacji".

- Uważam, że zmiana terminu Silesia Marathon to trafiony pomysł. Doceniamy dobrą organizację, ale i ciekawą, choć trudną trasę. Prawdziwą ozdobą i wielkim atutem Silesia Marathon jest odcinek biegu, który prowadzi przez Nikiszowiec. Biegacze wspominają niesamowitą atmosferę Nikiszowca, oraz wspaniały doping. – mówi najlepszy śląski maratończyk w 2012 roku Szymon Knobloch na konferencji prasowej w salonie MINI Bawaria Motors w Katowicach.

Na konferencji podpisano umowę sponsorską pomiędzy Fundacją Silesia Pro Active, która organizuje Silesia Marathon, a dealerem marki MINI. Po raz pierwszy w historii biegu główną nagrodą będzie auto i to kultowy MINI.
- Akurat ta marka kojarzy się ze zdrowym, sportowym stylem życia. Myślę, że to trafiony prezent dla biegacza. - powiedział Dyrektor Zarządzający Bawaria Motors Mikołaj Małecki.

Prezes Zarządu fundacji Silesia Pro Active i pomysłodawca imprezy Bohdan Witwicki podkreślał, że auto nie trafi do pierwszego na mecie zawodnika - dlatego też szanse na wygraną ma każdy, kto ukończy maraton.

Na konferencji prasowej była również obecna Pełnomocnik Prezydenta Katowic ds. Organizacji Imprez Strategicznych Ewelina Kajzerek.
- Jesteśmy z maratonem od początku jego powstania. Na pewno były już lepsze czasy, gdy mówimy o zaangażowaniu finansowym miasta. Bieg zbiera dobre oceny, a dzięki temu wizerunkowo zyskują też Katowice. – powiedziała Pani Kajzerek.

W trakcie konferencji podpisane zostało porozumienie o współpracy pomiędzy organizatorem Silesia Marathon - fundacją Silesia Pro Active a Dealerem MINI Bawaria Motors Katowice . Zaprezentowana została nagroda główna jak również trasa tegorocznego biegu maratońskiego, oraz przedstawieni partnerzy i sponsorzy biegu.

Organizatorzy liczą, iż nie tylko zmiana terminu zawodów na 12 maja, ale również tak atrakcyjna nagroda zwiększy frekwencję na starcie. Już dziś, na 51 dni przed startem zgłoszonych jest ponad 60% więcej zawodników niż w tym samym okresie roku ubiegłego.

Więcej informacji o Silesia Marathon na oficjalnej stronie www.silesiamarathon.pl


Wstecz - Start - Do góry

Redakcja - Regulamin - Współpraca - Reklama - Strony WWW              © Copyright by GST 05-12