,
 PORTAL  >  WIADOMOŚCI  >  ARTYKUŁ
Ajagore - Zimowe Sny


Klub Old Timers Garage zaprasza na koncert nietuzinkowych i docenionych w świecie muzyków zespołu AJAGORE pod tytułem "Zimowe Sny".

Miejsce: Old Timers Garage, ul. Gen. Jankego 132, Katowice-Piotrowice
Data: 23.02.2013 (sobota) godz. 20:00
Bilety parter: 25 zł przedsprzedaż, 35 zł w dniu koncertu
Bilety balkon: 35 zł przedsprzedaż, 45 zł w dniu koncertu

AJAGORE to formacja z powoli dojrzewającego w naszym kraju nurtu jam band. Muzycy na co dzień kontraktowani są jako wzięci producenci płyt, m.in. znanych polskich wykonawców takich jak: Krystyna Prońko czy Grażyna Łobaszewska (doskonale przyjęta przez krytykę płyta Dziwny jest…). Obecnie zespół zaangażowany jest w produkcję solowego albumu Macieja Miecznikowskiego, który powraca do muzycznych korzeni.

Swoje artystyczne ambicje AJAGORE spełnia, koncertując z własnym repertuarem. W dorobku ma dwie autorskie płyty. Ostatnia to właśnie Zimowe sny, na której wystąpiło ponad dwudziestu muzycznych gości, między innymi Grażyna Łobaszewska oraz Krystyna Prońko, Teresa Budzisz-Krzyżanowska, Grzegorz Nagórski, Paweł Serafiński, Piotr Mania,Maciej Rychły, Przemek Dyakowski, Irek Wojtczak, Dominik Bukowski i wielu innych.

Muzyka AJAGORE to swobodne interpretacje wspaniałych polskich tekstów ludowych Oskara Kolberga, Romana Landowskiego czy też Grzegorza Ciechowskiego, w których gatunek muzyczny jest tylko narzędziem do stworzenia odpowiedniego klimatu w piosence. Słyszalne są obszerne elementy folku, jazzu, bluesa, rocka oraz rhythm’n’bluesa itd.

Nowoczesność i jakość dokonań zespołu sprawia, że artyści częściej występują za granicą naszego kraju. Doceniony w świecie, AJAGORE z przyjemnością zaprezentuje się katowickiej publiczności.

Zespół w składzie:
Sławomir Kornas – bas, śpiew
Maciej Kortas – gitary, banjo, dobro, syntezator gitarowy
Michał Szczeblewski – perkusja


Wstecz - Start - Do góry

Redakcja - Regulamin - Współpraca - Reklama - Strony WWW              © Copyright by GST 05-12