,
 PORTAL  >  WIADOMOŚCI  >  ARTYKUŁ
Katowice – szybkie miasto


W najnowszym badaniu korków w Katowicach, nasze miasto wypadło nad wyraz dobrze. Badaniu poddano obszar całego miasta podzielony na cztery części w zależności od ich odległości od centrum.

Jak się okazało, średnie prędkości w Katowicach w godzinach szczytu są wysokie i oscylują wokół 46 km/h. W porównaniu z innymi przebadanymi do tej pory miastami, Katowice okazują się szybkim miastem.

Przypomnijmy: średnia prędkość w ścisłym centrum (0-2km) wyniosła we Wrocławiu i Krakowie 29 km/h w Poznaniu i Warszawie zaś 30 km/h. Katowice wyprzedziły nawet Gdańsk, czyli lidera ostatniego rankingu najwolniejszych miast, w którym średnia prędkość w centrum wyniosła 38 km/h. Wyniki pomiarów wskazują, że tej zimy katowickie ulice sprzyjają kierowcom.

Dane o sytuacji drogowej zostały opracowane przez serwis Korkowo.pl, który prezentuje aktualne informacje o korkach na polskich drogach. Analizie poddano dane GPS z urządzeń Yanosik umieszczonych w pojazdach poruszających się w ścisłym centrum miasta i po głównych trasach wyjazdowych z miasta w godzinach szczytu (6:00-9:00 oraz 16:00-18:00) w grudniu 2012. W promieniu do 2km od ścisłego centrum przeanalizowano prędkości z jakimi poruszają się kierowcy po wszystkich ulicach. W odległości 2-15 km od ścisłego centrum zbadano główne trasy dojazdowe do centrum miasta.

Kinga Przybysz
Creandi

Wstecz - Start - Do góry

Redakcja - Regulamin - Współpraca - Reklama - Strony WWW              © Copyright by GST 05-12