,
 PORTAL  >  WIADOMOŚCI  >  ARTYKUŁ
Zaduszki w Old Timers Garage

Fot. MECH

W Old Timers Garage po raz kolejny gościć będziemy zespół MECH. Tym razem zapraszamy na koncert zaduszkowy. W ramach wydarzenia odbędą się wybory "Miss & Mister Baba Jaga". Zachęcamy więc do przyjścia do Old Timers Garage w stosownym przebraniu (bez przebrania nie wpuszczamy). Spośród wszystkich przebranych osób wybrana zostanie Miss Baba Jaga. Wyboru dokona - sam Maciek Januszko. Dla najlepiej przebranej Baby Jagi przewidziano nagrodę! Zapraszamy do zabawy!

Data: 2.11.2012 (piątek) godz. 20:00
Bilety: 35 zł przedsprzedaż, 45 zł w dniu koncertu

I jeszcze jedno... Na koncert zespołu MECH w Old Timers Garage, specjalnie z USA przyjedzie legendarny muzyk Robert Millord Milewski - współzałożyciel zespołu. Będzie to pierwszy od 25 lat wspólny występ Maćka Januszko i Roberta Milewskiego! Robert Milewski grał na klawiszach i był wokalista na dwóch płytach długogrających (LP) grupy Mech: Bluffmania i Tasmania (obie 1983) oraz na kilku singlach i serii nagrań dla radia w 1980 r. Z zespołem tym wystąpił na kilkuset koncertach w Polsce, Berlinie Zachodnim, w Czechosłowacji i w Moskwie (wówczas w ZSRR). Po kilkukrotnych odmowach występów na dużych imprezach firmowanych przez ówczesne komunistyczne władze, oświadczono mu, że nie będzie mógł więcej publicznie występować i publikować swoich nagrań.

MECH powstał w roku 1977 w Warszawie. Początkowo działał w składzie: Maciej Januszko - śpiew, gitara; Robert Milewski - śpiew, klawisze; Janusz Lakomiec - gitara; Krzysztof Fijalkowski - bas; Adam Lewandowski - perkusja (min. Air Condition); Andrzej Nowicki - bas (później Perfect) i Janusz Domanski - perkusja. Od 1981 roku MECH działał w składzie: Maciej Januszko - gitara bass, gitara, śpiew, Janusz Lakomiec - gitara, śpiew, Robert Milewski - instrumenty klawiszowe, śpiew, Andrzej Dylewski - perkusja, instrumenty perkusyjne i w tym składzie nagrał dwie legendarne płyty - Bluffmanie i Tasmanie.Obecnie zespól powraca, z inicjatywy Jurka Owsiaka i Janusza „Kosy” Kosińskiego w składzie Maciej Januszko - śpiew, Piotr DZIKI Chancewicz gitary Krzysztof Najman - bas i Piotr Pawłowski - perkusja Jesienią 2005 roku nagrywa muzykę do gry PAINKILLER i płytę „Mech” na której usłyszeć można kilka starych utworów w nowych aranżacjach oraz nowe, niezwykle dynamiczne , utrzymane w powracającej konwencji hard i heavy rocka. Na płycie znalazły się także teledyski do utworów „Painkiller” i „Nie widzieć nic”.

Mech zagrał na największych festiwalach i wydarzeniach kulturalnych w kraju i ma w dorobku występy w takich miejscach jak Przystanek Woodstock, Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Warszawie, METAL HAMMER FESTIVAL, oraz u boku takich gwiazd jak KORN, Black Label Society SOULFLY, a także BLACK SABBATH-HEAVEN&HELL czy URIAH HEEP.

Zespół jest pomysłodawcą i gospodarzem corocznego festiwalu MECH-DAY Rock nad Bałtykiem w Kołobrzegu gdzie na zaproszenie MECH-u wystąpili min. CARRION, POGODNO, LIPALI, ACID DRINKERS, TSA, MACIEJ MALEŃCZUK, HEY, VOO VOO.

Dodatkowo w ramach wydarzenia odbędzie się wernisaż prac fotograficznych pt. "Miejsca Opuszczone". Wystawę będzie można oglądać do końca roku bezpłatnie od godz. 17:00 do 18:00 oraz po koncercie lub spektaklu.


Wstecz - Start - Do góry

Redakcja - Regulamin - Współpraca - Reklama - Strony WWW              © Copyright by GST 05-12