,
 PORTAL  >  WIADOMOŚCI  >  ARTYKUŁ
Piotr i Paweł na kabaretowo

Występ kabaretu Drzewo A Gada

Integracyjna Scena Piotra i Pawła, która powstała niedawno przy parafii Piotra i Pawła w Katowicach, zaprasza na październikowe spotkanie z kabaretem.

21-10-2012, godz. 19.00
Teatr Jednego Mima Ireneusza Krosnego.

Wykonawcy towarzyszyć będą współgospodarze sceny:
legendarny Absurdalny Kabaret oraz Kabaret Drzewo A Gada.

Ireneusz Krosny – tworzy autorskie, pantomimiczne, spektakle komediowe. Siła jego sztuki pochodzi z dwóch źródeł. Po pierwsze jest to kreatywność – własne oryginalne poczucie humoru. Drugim źródłem jest oryginalny własny styl. Krosny wypracował oryginalną technikę poruszania się mima w grze komediowej. Jego technika jest przeźroczysta jak dykcja u aktora – czyni każdy ruch zrozumiałym, ale nie zwraca uwagi sama na siebie, daje widzowi poczucie łatwości pracy mima na scenie. Krosny nie stosuje makijażu, w szczególności nie stosuje pobielania twarzy. Występuje zawsze w czarnym, neutralnym kostiumie. Chicago Reader uzasadniając przyznanie wyróżnienia właśnie Ireneuszowi Krosny napisał: „Świeży, śmieszny, nie można mu się oprzeć.”

Absurdalny Kabaret – Działający w latach 1993-2005 Absurdalny Kabaret – kabaret osób niepełnosprawnych intelektualnie, był zjawiskiem niepowtarzalnym w kulturze polskiej. Zwycięzca prestiżowej Paki w Krakowie (podobnie jak Ireneusz Krosny czy Mumio) „wymiatał” wszystkich znanych wykonawców ze sceny przy ogromnym aplauzie widowni. Na przeglądzie „Albertiana”, w którym brał udział 3- krotnie. Anna Dymna miała zwyczaj mówić: „Wy na końcu bo na was wszyscy czekają”. Nigdy nie zaistniał w mediach i to chyba jest powodem, że pamiętają o nim tak naprawdę nieliczni. Wokół niego i wokół kabaretu „Drzewo A Gada” powstała idea integracyjności Sceny Piotra i Pawła.
W tym roku Absurdalny Kabaret został reaktywowany – na pewno będzie naszym częstym gościem.

Adres: Katowice, ul. Jordana 18 (Aula Wydziału Teologicznego)


Wstecz - Start - Do góry

Redakcja - Regulamin - Współpraca - Reklama - Strony WWW              © Copyright by GST 05-12