,
 PORTAL  >  WIADOMOŚCI  >  ARTYKUŁ
YAMATO - wielki powrót bębniarzy z Japonii


YAMATO, bębniarze z Japonii wracają z nowym programem! Po ogromnych sukcesach i zdobyciu uznania na całym świecie bębniarze Yamato ponownie odwiedzą Śląsk. Już w 16 marca w Zabrzu zaprezentują swój najnowszy spektakl – „GAMUSHARA”!

Zespół słynie ze spektakularnych widowisk, na których prezentuje sztukę gry na tradycyjnych bębnach taiko. Występ Yamato to niezwykłe połączenie odgłosów bębnów z dźwiękami tradycyjnych instrumentów strunowych szarpanych (koto, chappa, shino-bue, samisen, kane). Yamato wspaniale interpretuje muzyczne tradycje, które od wieków związane są z kulturą i religią Kraju Kwitnącej Wiśni. Idealna synchronizacja nie byłaby możliwa bez setek godzin intensywnych treningów i ekstremalnej koncentracji.

Przedstawienie, podczas którego bębniarze posługują się kilkoma tuzinami bębnów, o średnicy sięgającej pięciu metrów i pałeczkami o wadze do 3,5 kilograma, jest niesamowitym przeżyciem. Fantastyczne show jakie prezentują absorbuje taką ilość energii artystów, że potrzebują oni 12 godzin wypoczynku aby zregenerować siły. Unikatowi bębniarze, wśród których zobaczymy również kobiety, od pierwszych uderzeń zachwycają i oczarowują publiczność rytmem, choreografią i dźwiękiem.

Dzięki połączeniu instrumentów muzycznych i wyćwiczonej technice gry, występy Yamato oferują widzom niezwykłą różnorodność. Niesamowita energia, akrobacje i humor grających wraz z kolorowymi, autentycznymi japońskimi strojami uzupełniają to niezwykłe widowisko.

Grupa, od czasu powstania, w roku 1993 roku, występowała na całym świecie dając już ponad 3.500 występów. W 1998 roku bębniarze z Yamato wystąpili na prestiżowej imprezie Fringe Festival w Edynburgu. Za swój występ odebrali nagrodę Fringe Award, a magazyn „The Scotsman” pisał o nich, że "(...) w sposób niezwykły łączą energię szalonych rockmanów z duchowością Dalekiego Wschodu".

Miejsce: Dom Muzyki i Tańca, Zabrze, ul. Gen. de Gaulle’a 17
Termin: 16.03.2012 r., godz. 19.00
Kontakt DMiT: tel. 032 271 66 22, 271 56 41 w. 32
Ceny biletów: 90 zł, 120 zł, 160 zł
Jak kupić (punkty sprzedaży, zakup przez internet): www.eBilet.pl lub www.ticketpro.pl


Wstecz - Start - Do góry

Redakcja - Regulamin - Współpraca - Reklama - Strony WWW              © Copyright by GST 05-12