,
 PORTAL  >  WIADOMOŚCI  >  ARTYKUŁ
Valium w Korbie


2 grudnia w Katowicach zagra Vallium, jeden z najciekawszych młodych zespołów na polskiej scenie rockowej.

Vallium to lek psychotropowy, wykazujący działanie uspokojające, przeciwlękowe. Jego skład bazuje na ciężkich riffach, melodyjnych refrenach, zaangażowanych tekstach i pełnych energii koncertach. Częsty kontakt z Vallium może powodować skutki uboczne: chwilowe oderwanie od rzeczywistości, nawyk skakania do góry i zdzierania gardła, a nawet, w skrajnych przypadkach, może zaowocować silnym UZALEŻNIENIEM. Dlatego prosimy o nie zachowywanie ostrożności!

Rockowe brzmienie grupy inspirowane jest głównie grunge’m i nu-metalem, choć znaczny wpływ miała na zespół również muzyka lat 70-tych. Ostatnio muzycy zafascynowali się także muzyką etno, co zaowocowało włączeniem do swych kompozycji tak nietypowych instrumentów jak wietnamska drumla Dan Moi czy indyjskie harmonium.

Głośno o nich zrobiło się w czerwcu tego roku, gdy zwyciężyli w organizowanym przez agencję Alter Art konkursie Coke Live Fresh Noise, pokonując 400 zespołów z całej Polski. Zespół zaliczył aktywne koncertowe lato (wystąpił m.in na Woodstocku i Coke Live Festival), a obecnie pracuje nad swą debiutancką płytą długogrającą.

"To właśnie materiał z tej płyty pokażemy na najbliższych koncertach w Katowicach, Krakowie i Tarnowie" - zapowiadają członkowie zespołu.

Jak będzie przekonamy się w piątek 2 grudnia w Pubie Korba, ul. Złota 1. Wstęp 5 zł.

więcej: www.vallium.pl


Fot. Wojciech Maciejewski
Wstecz - Start - Do góry

Redakcja - Regulamin - Współpraca - Reklama - Strony WWW              © Copyright by GST 05-12