,
 PORTAL  >  WIADOMOŚCI  >  ARTYKUŁ
Electric Light Orchestra w Zabrzu!


ELO określana jest mianem jednej z najbardziej twórczych i oryginalnych grup lat 70-tych i 80-tych, a jej członkowie bezapelacyjnie stali się prekursorami syntezy rocka i muzyki klasycznej. Już w listopadzie będziemy mieli okazję wziąć udział w niezwykłym symfonicznym projekcie, którym jest występ legendarnej ELO w towarzystwie polskiej orkiestry symfonicznej.

Czterdzieści lat na muzycznej scenie, a ich utwory wciąż porywają doskonałym połączeniem symfonicznych dźwięków i rockowej mocy. ELO to zespół ponadczasowy, który swoją muzyką utwierdza nas w przekonaniu, że jest ona wieczna, a oryginalne brzmienie na dobre zagościło na rockowej scenie. Podczas listopadowej trasy będziemy mogli usłyszeć największe przeboje grupy, m.in. Evil Woman, Mr. Blue Sky, Do Ya, Don’t Bring Me Down, Xanadu oraz wiele innych z dorobku ELO. Aby zagwarantować publiczności jeszcze więcej muzycznych doznań i więcej energii na scenie zespół wystąpi w towarzystwie orkiestry symfonicznej.

Zainteresowania muzyczne założycieli Electric Light Orchestra już od samego początku zdradza nazwa, jak i symfoniczny skład zespołu. ELO powstało w 1971 roku i miało być eksperymentalną kapelą rockowo-symfoniczną, specjalizującą się w komponowaniu utworów, z wykorzystaniem klasycznych elementów brzmienia orkiestry, a stało się ikoną swoich czasów. Wydany dwa miesiące po powstaniu grupy krążek "The Electric Light Orchestra" swoją oryginalnością wzbudzał zachwyt nie tylko wśród sympatyków standardowego rocka. Singel "10538 Overture" plasował przez dłuższy czas się na najwyższych miejscach brytyjskiej listy przebojów.

Electric Light Orchestra to zespół ponadczasowy, który swoją muzyką utwierdza nas w przekonaniu, że jest ona wieczna. Kolejne trendy muzyczne nie przeszkodziły ELO w tym, by cieszyć się ogromnym powodzeniem, także wśród młodego pokolenia. Ich "elektryczna" twórczość doskonale scaliła pop, rock i muzykę poważną, dzięki czemu zespół na trwale zapisał się na kartach historii muzycznego świata. Jeżeli chcesz przeżyć coś niesamowitego - usłyszeć rewelacyjne ELO, wspomagane przez najlepsze symfoniczne orkiestry Polski - nie może Cię zabraknąć na ich listopadowych koncertach.

W Polsce zespół wystąpi w towarzystwie Orkiestry L'Autunno. Zespół powstał w 2006 roku, pracuje pod dyrekcja Adama Banaszaka. Szeroki repertuar Orkiestry obejmuje utwory od baroku po kompozycje najnowsze. Orkiestra l'Autunno występowała m.in. z Jackiem Kortusem i Leszkiem Możdżerem. Obraz działalności zespołu dopełnia współpraca m.in. z Electric Light Orchestra, Serjem Tankianem, zespołem Smokie, grupą Archive. L’Autunno wykonuje także muzykę filmową Jana A. P. Kaczmarka (w ramach Festiwalu Transatlantyk jako festiwalowa Rozbitek Symphony), współpracuje również z folkowym Kwartetem Jorgi.

Miejsce: Dom Muzyki i Tańca, Zabrze, ul. Gen. de Gaulle’a 17
Termin: 22.11.2011 r., godz. 20.00
Kontakt DMiT: tel. 032 271 66 22, 271 56 41 w. 32
Ceny biletów: 90 zł, 120 zł, 160 zł
Jak kupić (punkty sprzedaży, zakup przez internet): www.eBilet.pl lub www.ticketpro.pl


Wstecz - Start - Do góry

Redakcja - Regulamin - Współpraca - Reklama - Strony WWW              © Copyright by GST 05-12