,
 PORTAL  >  WIADOMOŚCI  >  ARTYKUŁ
Urodzinowy teledysk w Katowicach

Fot. Małgorzata Miłaszewska

Shakin' Dudi obchodził w tym roku swoje 60 urodziny. Autor hitu "Au Sza La La La" oraz organizator Rawa Blues Festival w swoje urodziny zafundował sobie najlepszy prezent. W studiu Polskiego Radia Katowice nagrał nowy album a w miniony wtorek w klubie Old Timers Garage nagrywał teledysk... Wkrótce efekty tych prac ujrzą światło dzienne.

Irek Dudek to artysta którego nie trzeba chyba nikomu przedstawiać. Chyba każdy zna jego "Au Sza La La La mam dwie lewe ręce", o znajomości największej imprezy bluesowej (Rawa Blues) nawet nie wspominając.

W tym roku muzyk obchodzi swoje 60-te urodziny. Z tej okazji już wkrótce ukaże się jego kolejny album zatytułowany "New" oraz teledysk do singla "Anonimowy Abstynent" promującego płytę. W nowym albumie artysty przeważają szybkie rytmiczne utwory w klimacie wczesnego rock'n'rolla i rockabilly. Za szybą na perkusji gra Arek Skolik, a na kontrabasie Bartek Stuchlik.

- Ta płyta to mój własny prezent na 60. urodziny - mówi Dudek, który urodził się 7 maja 1951 roku w Katowicach. - Pokazuje, że wciąż jest rock'n'rollowcem. Bo rock'n'roll to nie tylko muzyka, ale też postawa. To, jaki jesteś na scenie i w życiu. Codziennie rano pływam 100 basenów. Ale nie robię tego dla poklasku. Dzięki temu mam energię: na scenie i życiu - wyjaśnia.

Jako miejsce nagrania klipu wideo artysta wybrał katowicki klub muzyczny "Old Timers Garage" mieszczący się w pomieszczeniach dawnego kina Piast. Miejsce specyficzne i doskonale oddające klimat wokół którego porusza się artysta. Wewnątrz klubu znajduje się muzeum motoryzacji wraz z 30 rotacyjnie zmieniającymi się eksponatami.

Premiera albumu oraz wideoklipu będzie miała miejsce już 8 października podczas tegorocznej Rawa Blues Festival.

Marian Bąk
Silesia Rock Management

Wstecz - Start - Do góry

Redakcja - Regulamin - Współpraca - Reklama - Strony WWW              © Copyright by GST 05-12