,
 PORTAL  >  WIADOMOŚCI  >  ARTYKUŁ
Ameryka w sercu Piotrowic


Od blisko roku na katowickich Piotrowicach istnieje miejsce w którym organizowane są koncerty i spektakle. Mowa o Old Timers Garage, klubie muzycznym i muzeum motoryzacji w jednym.

Mało który mieszkaniec Śląska wie że blisko rok temu Ameryka zawitała wprost do Katowic. Stało się tak za sprawą Adama Grządziela który postanowił w dawnym kinie Piast otworzyć klub w iście amerykańskim stylu. Klubowi nadano "imię" Old Timers Garage wskazujące bezpośrednio na jego charakter. Miejsce swoim wystrojem w oczywisty sposób nawiązuje do amerykańskiej historii, i to historii nie tylko powszechnej ale również historii motoryzacji. Wewnątrz klubu mieszczącego się przy ulicy Generała Jankego odnajdziemy rotacyjną ekspozycję starych samochodów (nie tylko amerykańskich). W środku prawdziwe "perełki" świata motoryzacji (najstarszy eksponat pochodzi z 1919 roku). Najciekawszym egzemplarzem jest chyba auto którym przed laty poruszał się sam Jan Kiepura, jest to model Pontiac Silver Streak z 1938 roku (uwaga, takie pojazdy są podobno tylko 2 na całym świecie).

Wszystko jasne w kwestii historycznej, ale co z muzyką? Otóż nie samą muzyką człowiek żyje a w Old Timers Garage oprócz niej znajdziemy wystawy, spektakle i projekcje filmowe. Wśród artystów znaleźć można muzyków z dawnych lat oraz takich którzy reprezentują nurty jazzu, rocka, bluesa czy poezji śpiewanej. Old Timers Garage to także kino i teatr. Klub wystawia cyklicznie spektakl teatralny Piaskownica autorstwa Michała Walczaka w reżyserii Adama Biernackiego. Do kogo skierowana jest oferta klubu? Na pewno nie tylko do wielbicieli starej motoryzacji czy sympatyków Stanów Zjednoczonych. Klub swoją ofertę kieruje do wszystkich którzy chcą miło spędzić czas w ciekawym miejscu przy solidnej dawce kultury. Goście klubu swoją przygodę z muzyką kinem i teatrem urozmaicić mogą sobie korzystając z mieszczącego się w klubie baru. Czy warto odwiedzić Old Timers Garage oceńcie sami.

Klub Old Timers Garage
Katowice - Piotrowice
ul. Gen. Jankego 132
Rezerwacja biletów: 601-484-656
www.old-timers.pl

Krzysztof Bergier
Silesia Rock Management

Wstecz - Start - Do góry

Redakcja - Regulamin - Współpraca - Reklama - Strony WWW              © Copyright by GST 05-12