,
 PORTAL  >  WIADOMOŚCI  >  ARTYKUŁ
Trójwymiarowa kopalnia w Katowicach

Fot. Street Art 3D

Przyjdź i zobacz, jak powstaje niezwykły obraz! Od środy do piątku, 18-20 sierpnia, mieszkańcy Katowic będą mogli zobaczyć, jak powstaje pierwszy w Polsce trójwymiarowy obraz.

Niemiecki artysta Manfred Stader namaluje kopalnię, procesowi tworzenia rysunku wykorzystującego iluzję optyczną będzie można przyglądać się w Centrum Handlowym 3 Stawy.

Obraz będzie malował niemiecki artysta Manfred Stader, który od 30 lat, jako jeden z nielicznych na świecie, specjalizuje się w malarstwie 3D. Malowidła wykonane farbami w specjalnej technice, oglądane pod odpowiednim kątem, dają efekt realnej głębi na zwykłym podłożu. Wystarczy stanąć w oznaczonym miejscu, oddalonym zazwyczaj o 2-3 metry od dolnej krawędzi dzieła.

- W XVI wieku malarstwo uliczne, z którego wywodzi się sztuka trójwymiarowa, było prezentowane szerokiej publiczności na festiwalach czy festynach. Teraz chcielibyśmy zainteresować tym unikalnym sposobem malowania obrazów setki tysięcy Klientów centrów handlowych – mówi Joanna Czarnota, Właścicielka Wytwórni Rozrywki, która jest producentem wykonawczym akcji.

Malowanie obrazu na żywo jest częścią ogólnopolskiego programu „Street art 3D”, który ruszył w Katowicach w poniedziałek 16 sierpnia. Aż do 5 września w Centrum Handlowym 3 Stawy mieszkańcy mogą oglądać sześć prac. Rysunki zajmują powierzchnię po 15 mkw. każdy. Cztery prace są umieszczone w centrum handlowym, a dwie – w specjalnych kontenerach – na parkingu galerii.

Wystawa „Street art 3D” potrwa w Katowicach w Centrum Handlowym 3 Stawy od 16 sierpnia do 5 września 2010 r.

Łukasz Witkowski
MediaDem

Wstecz - Start - Do góry

Redakcja - Regulamin - Współpraca - Reklama - Strony WWW              © Copyright by GST 05-12