,
 PORTAL  >  WIADOMOŚCI  >  ARTYKUŁ
Studenci SUM kręcą Lip Duba!


Dr House, Elvis Presley, Mitch Ducanon i Spiderman w jednym miejscu? Zgadza się, to jest możliwe. Ale tylko w Śląskim Uniwersytecie Medycznym w Katowicach! Studenci śląskiej Uczelni medycznej kręcą uczelnianego Lip Duba i wcielili się między innymi w role znanych osób ze świata popkultury.

SUM jest jedną z pierwszych uczelni medycznych w Polsce, która realizuje Lip Duba. Studenci mają nadzieję, że Uczelnia będzie też pierwszą na Śląsku, która opublikuje teledysk w sieci. Lip Dub to forma promocji, którą znają m.in. studenci z USA, Francji, Kanady czy Turcji. Niewtajemniczonym wyjaśniamy: to teledysk, w którym bierze udział ponad stuosobowa grupa studentów-aktorów. Scenografię stanowią uczelniane korytarze i sale. Studenci bawią się w rytm znanego utworu, naśladując ustami słowa piosenki. Całość kręcona jest jednym, nieprzerwanym ujęciem.

- Nasz Lip Dub będzie kręcony w dwóch miejscach. Wiemy, że to lekkie zmodyfikowanie konwencji, ale chcieliśmy zaprezentować dwa miejsca: siedzibę Wydział Farmaceutycznego w Sosnowcu oraz piękną scenerię kampusu studenckiego w Zabrzu - Rokitnicy - wyjaśnia Piotr Borowiec, student SUM, koordynator Lip Duba na Wydziale Farmaceutycznym.

- Na pomysł wpadli sami studenci. Zgłosili się do władz Uczelni, które entuzjastycznie odniosły się do idei. Przygotowania trwały kilka miesięcy. Wybór odpowiedniej piosenki, potem pisanie pod nią scenariusza, aż po obsadzenie studentów w rolach i konkretne ustalenia organizacyjne. W końcu mogliśmy przystąpić do działania! - mówi Izabela Koźmińska - Życzkowska rzecznik prasowy SUM.

Gotowy klip zostanie opublikowany w Internecie: na stronie internetowej www.sum.edu.pl, kanale Uczelni na www.youtube.com oraz oficjalnym profilu Uczelni na portalu społecznościowym facebooku.com. Jego premiera przewidziana jest na połowę czerwca. Podkładem muzycznym jest piosenka zespołu Blenders - "Czuję, że ja muszę". Jego członkowie chętnie zgodzili się na użycie utworu.

- To fajny, skoczny numer, w rytm którego świetnie się bawiliśmy. Realizowany przez nas Lip Dub pozwala nie tylko na integrację studentów, ale też na pokazanie Uczelni w innym świetlne, z dystansem i na luzie. Na planie bawiłam się doskonale. Było to moje pierwsze doświadczenie z kręceniem klipu i myślę, że na długo je zapamiętam - mówi Aleksandra Antosz z samorządu studenckiego SUM.

W teledysku zobaczymy wiele znanych postaci show biznesu, ale nie zabraknie też studentów, którzy. zagrają siebie samych.

- Moja rola polega na bajerowaniu dziewczyn, jestem bajerantem. Mogę powiedzieć, że to chyba moja życiowa rola - mówi Robert Szewczuk, student SUM.

Paweł Cyz, Grupa PRC 2010.05.29

Wstecz - Start - Do góry

Redakcja - Regulamin - Współpraca - Reklama - Strony WWW              © Copyright by GST 05-12