,
 PORTAL  >  WIADOMOŚCI  >  ARTYKUŁ
Katowice zdobyły OFF Festival


Za kilka miesięcy kolejna edycja OFF Festival, najważniejszego festiwalu alternatywnego w Polsce, który tradycyjnie już odbywa się w sierpniu, a od ubiegłego roku trwa aż cztery dni. Tak też będzie w tym roku. Jak już wiadomo, piąta edycja odbędzie się pomiędzy 5-8 sierpnia 2010. Wiadomo również, że od 2006 roku publiczność OFF Festival gromadziła się w Mysłowicach, rodzinnym mieście Artura Rojka. Niestety ani Dyrektor Artystyczny, ani fani z kraju i z zagranicy, którzy od czterech lat współtworzą imprezę, nie będą mogli świętować jubileuszu w miejscu jej narodzin. OFF Festival 2010 musiał znaleźć nową siedzibę.

Jednocześnie z radością informujemy, że OFF Festival pozostaje na Śląsku. OFF Festival 2010 odbędzie się w Katowicach, w Dolinie Trzech Stawów.

Nowa siedziba to nie tylko nowy rozdział w historii festiwalu, ale także szereg udogodnień, które stale rozwijająca się impreza oferuje swoim uczestnikom.

Katowice to serce 2.1 milionowej aglomeracji. Dzięki przeprowadzce do stolicy Województwa Śląskiego dojazd na teren festiwalu stanie się prostszy niż wcześniej. Dolina Trzech Stawów oddalona jest o zaledwie kilka kilometrów od Dworca Głównego PKP Katowice, zaś coraz tłumniej przybywający goście z zagranicy mogą skorzystać z dogodnych połączeń ze znajdującym się około 30 km na północ od centrum Katowic międzynarodowym portem lotniczym w Pyrzowicach.

Dodatkowym atutem nowej siedziby OFF Festival są jej walory rekreacyjne. Dolina Trzech Stawów to wyjątkowy zakątek miasta. Rozległy park położony na styku dzielnic Osiedle Paderewskiego i Muchowiec (u zbiegu ulic Górnośląskiej i Murckowskiej) wziął nazwę od trzech kąpielowych zbiorników wodnych, przy których mieszczą się przystań wodna i wypożyczalnia sprzętu wodnego. Swoje ścieżki mają tu również miłośnicy rowerów oraz niezliczone ilości spacerowiczów, którzy oblegają to niezwykłe miejsce, szukając wytchnienia od miejskiego zgiełku.

W bliskiej odległości od parku znajduje się bogata baza noclegowa oferowana przez Katowice. Na terenie parku istnieją już Camping i parking, ale z myślą o coraz liczniej przybywającej na OFF Festival publiczności z całego świata, powstanie dodatkowo specjalne pole namiotowe, które pomieści kilka tysięcy osób.

Z Doliną sąsiaduje bezpośrednio sportowe lotnisko Katowice - Muchowiec, użytkowane przez Aeroklub Śląski. W pobliżu znajdują się też Lasy Murckowskie.

Mamy nadzieję, że publiczność OFF Festival odnajdzie w Dolinie Trzech Stawów nie tylko nową wygodną lokalizację kilku festiwalowych scen, ale z powodzeniem łączyć będzie odkrywanie nowej muzyki z aktywnym letnim wypoczynkiem.

Do zobaczenia w Katowicach.

OFF Festival 2010, 5-8 sierpnia, Katowice.potwierdzeni artyści: LENNY VALENTINO
(PL), THE FALL (UK), ANTI-POP CONSORTIUM (USA), EFTERKLANG (DK), MATMOS (USA),
FENNESZ (AUT), WILLIAM BASIŃSKI (USA), PHILIP JECK (UK), SOMETHING LIKE ELVIS (PL),
KUCZ/KULKA (PL), INDIGO TREE (PL), TIDES FROM NEBULA (PL), PRAWATT & MIRNA RAY
(PL)

Więcej na oficjalnej stronie festiwalu:
www.off-festival.pl
www.facebook.com/offfestival
www.youtube.com/offfestivaltv
www.myspace.com/offfestival
www.twitter.com/offfestival

OFF Festiwal 2010.02.25

Fot. Materiały OFF Festival
Wstecz - Start - Do góry

Redakcja - Regulamin - Współpraca - Reklama - Strony WWW              © Copyright by GST 05-12